خدمات مالکیت فکری - ثبت طرح صنعتی داخلی

حقوق ثبت طرح های صنعتی به شکل و ظاهر، ترکیب خطوط و رنگ ها از نظر جذابیت کالا (محصول و بسته بندی آن) توجه دارد

ثبت طرح صنعتی داخلی

حقوق ثبت طرح های صنعتی به شکل و ظاهر، ترکیب خطوط و رنگ ها از نظر جذابیت کالا (محصول و بسته بندی آن) توجه دارد. وقتی محصولی طراحی شد پس از زحمات فراوان تولید و سپس به بازار مصرف عرضه  می گردد. وقتی با استقبال مصرف کننده روبرو شد رقبا سعی در تولید همان محصول یا الگو برداری از ظاهر آن را دارند. در حالیکه ساختن یک محصول و ابداع و خلاقیت در ظاهر و مورد پسند واقع شدن توسط مشتری، بسیار مشکل تر از کپی کردن آن می باشد و شخص کپی کننده از زحمات و هزینه های صرف شده برای آن مصون مانده است. یکی از دغدغه های دائمی طراحان و  تولید کنندگان سوء استفاده از طرح های آن ها پس از افشا می باشد. ثبت طرح صنعتی، راهکار رهایی از این دغدغه ها و تضمین حقوق تولیدکننده یا طراحان آن است.

از نظر قانون ثبت اختراعات‌، طرحهاي صنعتي ‌و علائم تجاري، طرح صنعتی اینگونه تعریف شده است:

هرگونه تركيب خطوط يا رنگها و هرگونه شكل سه‌بعدي با خطوط‌، رنگها و يا بدون آن‌، به‌گونه‌اي كه تركيب يا شكل يك فرآورده صنعتي يا محصولي از صنايع دستي را تغيير دهد، طرح صنعتي است‌. در يك طرح صنعتي تنها دسترسي به يك نتيجه فني بدون تغيير ظاهري مشمول حمايت از اين قانون نمي‌باشد.

کارشناسان این حوزه در تمامی مراحل ثبت طرح های صنعتی، با تخصص لازم آماده ارائه مشاوره و وکالت در ثبت این نوع طرح ها می باشند.

مدارک عنوان شده از طرف ارائه کننده خدمت

حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور

برو بالا